Електронний документообіг: від задуму до впровадження та ефективної роботи

На минулому тижні в Південно-Західному міжрегіональному управлінні Міністерства юстиції відбувся дводенний семінар з питань впровадження електронного документообігу в Міністерстві юстиції України.

Головною метою семінару став обмін досвідом впровадження та використання систем електронного документообігу в міжрегіональних управліннях Міністерства юстиції. Обговорені переваги та перспективи, а також практичні аспекти роботи електронного документообігу.

Представники дискутували з приводу зручності використання функціоналу системи, не порушуючи норм чинного законодавства. Впровадження автоматизації процесів діловодства з подальшим переходом на безпаперовий електронний документообіг. IT представники обговорили реальний стан технічних засобів, які забезпечують безперебійне використання СЕД та необхідність в їх оновленні. Два дні минули дуже швидко, адже вони були дуже продуктивними та насиченими.

Участь у заході взяли Міжнародний експерт з електронного правосуддя Проєкту ЄС «Право-Justice» (EU Project “Pravo-Justice”) Івар Талло, національний експерт Проєкту ЄС «Право-Justice» (EU Project “Pravo-Justice” ) Юрій Павленко, директор ТОВ «ДОКПРОФ КОНСАЛТИНГ» Володимир Шмідко, в. о. начальника Західне міжрегіональне управління Міністерства юстиції – м. Львів Богдан Антощук та начальник відділу організаційної роботи, документування та контролю Ольга Росип, та інші представники структурних підрозділів міжрегіональних управлінь, які розповіли про роботу системи електронного документообігу в управлінні.

«1 липня нинішнього року у нашому управлінні запрацювала система електронного документообігу «ДОК ПРОФ 3». Це результат багатьох місяців цікавої, продуктивної співпраці, робочих зустрічей та навчань. Переваги електронного документообігу безсумнівні: ми економимо кошти і час на опрацювання документації, при цьому покращена і якість виконання документів. Нині у нас у системі 280 користувачів, у планах же запровадити електронний документообіг у районних відділах державної виконавчої служби, державної реєстрації актів цивільного стану, державних нотаріальних конторах», – каже начальниця Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Івано-Франківськ) Вікторія Васильчук.

07.10.2020