Електронний документ у QR-коді

Україна є цифровою та сучасною державою з великим IT-потенціалом. Досвід українських громадян, які вимушено виїхали та проживають за кордоном показав, що у деяких аспектах надання електронних послуг, Україна далеко попереду багатьох європейських та інших країн. З кожним днем українці отримують все більше якісних електронних послуг онлайн, не виходячи з дому. При цьому завжди мають електронні документи, довідки, витяги у своєму ґаджеті.

Але, все ж таки, левову частину складають паперові оригінали документів. Держустанови надсилають їх кореспондентам, громадянам у конвертах поштою, кур’єром і т.д. Такий процес займає багато часу, витрачається багато паперу, при цьому не виключається «людський фактор». Це призводить до певних незручностей при їх збереженні та використанні паперової інформації.

Останні 20 років реєстраційні атрибути на паперових документах змінювали свій вигляд, адаптуючись під вимоги часу. Тобто, від звичних, написаних руками, до нанесення їх принтером у вигляді штрих-коду. Останні два роки набрали популярності реєстраційні атрибути нанесені на документ у вигляді QR-код. При цьому QR-код наноситься як на паперовий так і на електронний документ. QR-код містить інформацію про номер документу, дату, підписанта, його посаду, термін дії сертифікат і т.д.

Але чи достатньо цих даних? Чи це інформативно? Цікаво при обробці та використанні електронного документа? Звісно, Ні.

Сьогодні, коли світ швидкими та впевненими кроками рухається у цифрове майбутнє, отримувач інформації хоче мати електронний документ підписаний дійсним електронно-цифровим підписом та обов’язковою можливістю відправити цю інформацію далі за призначенням, витративши при цьому мінімум часу та інших чинників (папір, картридж і т.д.).

У 2022 році ТОВ «ДОКПРОФ КОНСАЛТИНГ» розробило та впровадило новий сервіс у використанні електронних документів з використанням QR-коду.

Платформа ДОК ПРОФ дозволяє автоматично наносити QR-код, який містить інформацію у вигляді самого електронного документа та формувати посилання на нього.

Тепер, зчитавши QR-код, користувач миттєво отримує доступ до самого електронного документу з нанесеним кваліфікованим електронним підписом (а не до його реєстраційного номеру, дати, підписанта, його посади, терміну дії сертифікату і т.д.) та пов’язаних з ним документами.

Крім цього, користувачі ДОК ПРОФ мають можливість сформувати посилання на електронний документ та відправити його отримувачу.

При цьому важливим моментом є те, що усі електронні документи зберігаються у захищеному середовищі, а не у файловій ямі. Що є важливим чинником для забезпечення захисту інформації.

Новий сервіс, розроблений на платформі ДОК ПРОФ, дозволяє переглянути електронний документ, перевірити валідність кваліфікованого електронного підпису та зберегти в єдиному контейнері електронні документи разом з електронними підписами на пристрій. Це розширює можливості звичайного електронного документообігу та мінімізує часові та людські ресурси при роботі з документами.

Використання функціоналу дасть можливість заявникам та кореспондентам самостійно перевіряти справжність електронних підписів та зберігати документи в електронному вигляді, не звертаючись повторно до установи.

Використання QR-кодів нового покоління підвищує рівень захисту інформації та значно прискорює обробку інформації користувачами, зменшує «людський фактор», підвищує рівень обізнаності громадян та довіру до установ, які надають їм послуги. З використанням нового сервісу користувачі ДОК ПРОФ не будуть користуватися папером, що, в тому числі, позитивно впливає на захист навколишнього середовища.

Вас зацікавив новий сервіс? Тоді, швидше скануйте QR-код

28.12.2022