Інтеграція системи “Електронний суд” та ЄАСД ВСУ на базі Автоматизованої системи управління документами ДОК ПРОФ

Касаційний цивільний суд (у складі Верховного суду України) з 01.10.2021 інтегровано з системою “Електронний суд”. Наразі сервіс взаємодії працює у тестово-випробувальному режимі. Найближчим часом готується підключення до сервісу взаємодії з Електронним судом Касаційний кримінальний суд (у складі Верховного суду України) та Велика палата Верховного суду України.

Інтеграція дозволяє зареєстрованим користувачам системи “Електронний суд” надсилати до Верховного суду України заяви у електронному вигляді (первинні та вторинні). Система дозволяє вводити текст в ручному режимі або одразу вставити шаблон заяви в залежності від її виду.

Після проходження всіх обов’язкових кроків заповнення заяви, вона потрапляє до системи «Єдина автоматизована система діловодства ВСУ» (далі – ЄАСД ВСУ). В свою чергу заявник у електронному кабінеті має можливість відстежувати етап проходження його заяви, а саме доставлено, зареєстровано, відхилено, приєднано до справи. Додатково в кабінеті надходять повідомлення про зміну етапу розгляду документа, що в свою чергу дозволяє контролювати процес руху заяви та прикріплення до судової справи.

ЄАСД ВСУ на базі Автоматизованої системи управління документами ДОК ПРОФ дозволяє отримані електронні заяви систематизувати та автоматично реєструвати в Системі. Даний функціонал скорочує час обробки заяв та пришвидшує роботу судової системи в цілому.

У випадку позитивного рішення з приводу заяви та приєднання її до справи в системі «Електронний суд» заявнику надходить відповідне повідомлення та відкривається доступ до документів справи. Сервіс надає можливість відслідковувати у судових справах в он-лайн режимі призначення суддів з протоколами авторозподілу, судових рішень та інших документів приєднаних до провадження. У разі потреби одразу подавати повторні електронні заяви.

Також інтеграція дозволить з часом бачити попередні справи, в яких конфігурує користувач електронного кабінету до 01.10.2021 року. Це дозволить спростити та покращити роботу юристів, адвокатів та ін.

При цьому передача та зберігання даних є повністю захищенні, що гарантує безпеку кожного заявника від витоку персональної інформації.

Сервіс підвищує функціональну взаємодію між судом та заявником, що в свою чергу підіймає довіру до судової системи України. А також пришвидшує роботу над справою загалом.

30.12.2021